4news.cz

  Star Wars Omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue #1

  Fanoušci Hvězdných válek se mohou ponořit do dalšího komiksu z jejich oblíbeného univerza.

  Odkazy: Comic Book DBWikipediaNakladatelství BB artDark Horse Comics

  Autoři: Peet Janes (scénář)Mike Baron (scénář)Michael A. Stackpole (scénář)Haden W. Blackman (scénář)Allen Nunis (kresba)Tomás Giorello (kresba) • a další…

  Čtenářská hodnocení (CZE): comicsDB

  Čtenářská hodnocení (ENG): Amazon

  Ukázky (CZE): Comics Point – 1, 2, 3 • Daemon -1, 2, 3

  Ukázky (ENG): AmazonDark Horse Comics

  Internetová knihkupectví: BB art – vázaná vazba • Comics Point – vázaná vazba • Daemon – vázaná vazba • Seqoy – vázaná vazba

  Z nejlepších vesmírných pilotů povstalecké Aliance se v této sbírce příběhů stávají obránci Nové republiky. V čele týmu špičkových letců, známých po celé galaxii jako eskadra Rogue, stojí Wedge Antilles, hrdina bitvy o Endor!

  Poprvé se setkáváme s Rogues a dozvídáme se, co se dělo v galaxii bezprostředně po Návratu Jediho, kdy se nejlepší piloti povstalců pustili do boje se zbytky Impéria a likvidovali veškeré jeho pokusy zastrašovat a ovládat galaxii.

  Největší pozornosti se povstaleckým stíhacím pilotům asi dostalo v první polovině devadesátých let, kdy byl spisovatel Michael A. Stackpole vybrán, aby pro Bantam Books napsal několik románů z řady X-wing. Zároveň společně s Mikem Baronem napsal pro Dark Horse krátký komiks nazvaný X-wing: eskadra Rogue: Povstalecká opozice. Románová řada se rázem stala velkým hitem a nebylo se ani čemu divit, že z původní čtyřdílné minisérie X-wing: eskadra Rogue nakonec vznikla komiksová série, která čítala 35 sešitů!

  Na úvod této knihy vás čeká příběh Velitel Rogue, ve kterém i těm nejotrlejším dojde, že ani po smrti císaře to Nová republika nebude mít lehké a stíhací piloty bude potřebovat více než kdy dříve!

  V příběhu Opozice proti rebelům se rutinní mise nečekaně zvrtne a stane se z ní boj o celou planetu. Paradoxní je, že obyvatelé planety nenávidí Impérium úplně stejně jako povstaleckou Alianci!

  Fantómová aféra líčí boje Rogues současně na několika frontách: s vlastní minulostí, o tajemnou technologii, ale také o holý život!

  V závěru této knihy se skrývá Příručka X-wing eskadry Rogue, která je souhrnným průvodcem po komiksovém světě eskadry Rogue!

  Tak neváhejte a nechte se vtáhnout do těch nejimpozantnějších vesmírných soubojů, jakých jste kdy v galaxii Star Wars mohli být svědky!

  Star Wars Omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue #1, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

  Komentáře

  Nikdo zatím nepřidal komentář.